Główny Urząd Statystyczny

INTERESUJESZ SIĘ STATYSTYKĄ?

Świetnie! W takim razie Olimpiada Statystyczna jest dla Ciebie!

Olimpiada Statystyczna

Olimpiada Statystyczna

Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zapraszają młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w III edycji Olimpiady Statystycznej, która odbędzie się w roku szkolnym 2018/2019. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostanie wyłonione grono finalistów i laureatów.

Główny Urząd Statystyczny
Polskie Towarzystwo Statystyczne

ZAWODY CENTRALNE (I etap)
27 lutego 2019 r.

Jak zgłosić swój udział w Olimpiadzie?

Dyrektor/nauczyciel rejestruje szkołę w systemie informatycznym dedykowanym do obsługi Olimpiady Statystycznej, jednocześnie wskazując sład Komisji Szkolnej. Przewodniczący Komisji Szkolnej dokonuje rejestracji uczniów. Rekrutacja rozpoczyna się 23 listopada i trwa do 3 grudnia!

Ważne terminy!

  • 23.11.2018 ROZPOCZĘCIE REJESTRACJI
  • 3.12.2018 ZAKOŃCZENIE REJESTRACJI
  • 4.12.2018 ZAWODY SZKOLNE
  • 9.01.2019 ZAWODY OKRĘGOWE
  • 27.02.2019 ZAWODY CENTRALNE (I etap)
  • 13.03.2019 FINAŁ
    ZAWODY CENTRALNE (II etap)
Kalendarium
Nagrody

Patronat

Partner

Aktualności

Warszawski dzień o Olimpiadzie Statystycznej

29 stycznia 2019

24 stycznia 2019 r. redakcja programu „Warszawski dzień” w TVP3 zaprosiła nas do udziału w programie. Było to nowe, interesujące doświadczenie dla naszych przedstawicieli: Mateusza Wróblewskiego z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, który zwyciężył w zawodach w okręgu mazowieckim i Pani Emilii Andrzejczak, przedstawiciela Komitetu Głównego Olimpiady Statystycznej / Dyrektora Departamentu Edukacji i Komunikacji.
Prowadzący byli ciekawi na czym polega Olimpiada Statystyczna, jak wyglądają przygotowania do udziału w zawodach oraz jakie można zdobyć nagrody. Sprawdźcie jak poradzili sobie z odpowiedziami na nurtujące prowadzących pytania nasi Przedstawiciele: Pani Emilia Andrzejczak oraz Mateusz Wróblewski TUTAJ.
Etap I zawodów centralnych

Etap I zawodów centralnych

22 stycznia 2019

27 lutego br. przystąpicie do pierwszego etapu Zawodów Centralnych i będziecie walczyć o miejsce w finałowej trzydziestce.
Test on-line rozpocznie się o godz. 1200 i odbędzie się w siedzibach komitetów okręgowych – pełna lista TUTAJ.