Aby dokonać rejestracji należy wykonać 3 proste kroki:
  1. Uczniowie chcący wziąć udział w Olimpiadzie wypełniają Karty ucznia wraz z Oświadczeniem uczestnika Olimpiady Statystycznej (dostępne tutaj) i przekazują je Przewodniczącemu Komitetu Szkolnego. Uczniowie dodatkowo muszą podać adres e-mail na który otrzymają login i hasło.
  2. Przewodniczący Komitetu Szkolnego rejestruje szkołę. Najpierw podaje numer REGON a następnie uzupełnia pozostałe informacje, przede wszystkim służbowy adres e-mail.
  3. Po zalogowaniu szkoły na podany adres e-mail przekazane zostają login i hasło. Przewodniczący Komisji Szkolnej może wtedy zalogować się do aplikacji i zgłosić uczniów na podstawie otrzymanych Kart ucznia i przekazanych przez nich adresów e-mail.

Do czego służy aplikacja ?

Jak już zapewne wiesz, Olimpiada Statystyczna ma trójstopniowy przebieg. W trakcie dwóch będziesz korzystał z aplikacji przy wypełnianiu testu on-line:

  • Zawody szkolne – test wiedzy z wykorzystaniem aplikacji,
  • Zawody okręgowe – część pisemna w wersji tradycyjnej,
  • Zawody centralne:
    • etap pierwszy – test wiedzy z wykorzystaniem aplikacji,
    • etap drugi – część pisemna w wersji tradycyjnej.

W dniu zawodów właściwy test będzie dostępny po zalogowaniu się do aplikacji. Pamiętaj! Zaloguj się chwilę wcześniej i sprawdź, czy wszystko działa.

W jaki sposób możesz się zalogować?

Za pomocą loginu i hasła możesz zalogować się w zakładce Logowanie. Login i hasło zostało Ci przesłane po rejestracji uczestników w aplikacji na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

Do czego jeszcze możesz wykorzystać aplikację?

Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę i zorientować się co może czekać Cię na teście on –line, zajrzyj do zakładki QUIZ. Dostęp do quizu nie wymaga logowania w aplikacji.

W kolejnych stopniach OS aplikacja posłuży Ci do sprawdzenia jak wypadłeś na tle innych uczestników. Po zalogowaniu się będziesz miał dostęp do panelu, w którym pokazane będą odpowiedzi jakich udzieliłeś w teście, Twoje statystyki i wyniki z poszczególnych zawodów.

Gdybyś miał jakieś wątpliwości, śmiało pisz do nas. Powodzenia!

ZAWODY SZKOLNE
DATA: 01.12.2017 r.
MIEJSCE: Twoja szkoła
ZAWODY OKRĘGOWE
DATA: 09.01.2018 r.
MIEJSCE: uczelnie partnerskie w województwach
ZAWODY CENTRALNE
Etap pierwszy:
DATA: 28.02.2018 r.
MIEJSCE: Urząd Statystyczny  
Etap drugi:
DATA: 09.03.2018 r.
MIEJSCE: Główny Urząd Statystyczny w Warszawie